Home / Trenčín / Mestské zásahy / ANIMOVANIE ULICE 1. MÁJA

ANIMOVANIE ULICE 1. MÁJA

ANIMOVANIE ULICE 1. MÁJA

Pridané 10/09/2013

V návrhu som sa rozhodol transformovať a animovať priestor Ulice 1. mája bez nutnosti zásahov do existujúcich stavieb a komunikácií.

Princíp spočíva v rozmiestnení jednoduchých modulov do priestoru ulice, ktoré budú slúžiť na sedenie a oddych, čím animujú dnes polomŕtvu pešiu zónu a poskytnú jej návštevníkom priestor na odpočinok, sedenie, šport a iné aktivity. Ponúknutým riešením sa snažím o fi nančne nenáročné a dočasné riešenie situácie, ktorá na tejto ulici nastala.

Moduly dvoch druhov – na sedenie a s trávnikom – dopĺňa na ulici revitalizácia zelene: obnova trávnika na východnom konci pešej zóny, výsadba nízkej zelene a  zvýšená starostlivosť o vzrastlé stromy. Konštrukcia modulov je lacná a zároveň odolná, v návrhu sa ráta s využitím obyčajných oceľových profi lov a OSB dosiek. Jeden modul má rozmer 2500 × 2500 mm s výškou 450 mm, čo zodpovedá jednak štandardnej výške lavičky, ale zároveň ráta s minimálnym odpadom pri príprave  materiálu na výrobu.

Adam Plesník (adam.plesnik@gmail.com)

Je absolventom Fakulty architektúry STU v Bratislave. V súčasnosti sa tvorivo pohybuje medzi grafickým dizajnom a architektúrou, zaujíma sa však najmä o čisté a prijemné riešenia v ktorejkoľvek disciplíne. Architektúru verejného priestoru chápe ako snahu o rozumný konsenzus medzi použiteľnosťou, rentabilitou a nápaditosťou riešenia. Narodil sa v roku 1985 v Žiline a dnes žije v Bratislave.

ANIMOVANIE ULICE 1. MÁJA
  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 0/5 (0 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Log in or create a user account to rate this page.

Comments

Log in or create a user account to comment.