Home / Trenčín / Mestské zásahy / CYKLOCHODNÍK

CYKLOCHODNÍK

CYKLOCHODNÍK

Pridané 10/09/2013

Vytvorenie cyklotrasy reaguje na množstvo cyklistov mieriacich každodenne do práce, počas voľných dní za pohybom.

Vzhľadom na pomerne nedávne otvorenie nákupnej zóny sa na tejto trase začalo pohybovať aj veľké množstvo peších.

Na strane železnice navrhujem vymedziť obojsmernú cyklotrasu, ktorá by bola na tých miestach, kde je to priestorovo možné, od vozovky oddelená pásom zelene s jestvujúcimi stromami. Tak by sa výrazne zvýšila bezpečnosť cyklistov a chodcov ako aj samotných vodičov. V snahe spopularizovať pohyb na čerstvom vzduchu aj
deťom, sú do cyklotrasy včlenené malé súbežné odbočky obsahujúce zatočené cestičky, malé prejazdné rampy, klopené zákruty, ale aj jednoduché zvukové spestrenia na princípe xylofónu. Je tu navrhnuté pole plechových diskov, z ktorých niektoré vydávajú po prejazde tóny. Rovnako funguje aj prah, ktorý je umiestnený každých 500 metrov a motivuje deti k ďalšej jazde vpred. Súčasťou trasy je aj malý samoobslužný cykloservis pre prípad, že je potrebné dofúknuť koleso, rýchlo opraviť malú poruchu alebo doplniť vodu.

Našou snahou bolo vytvoriť bezpečnú a zábavnú cyklotrasu, ktorú by bolo možné opakovať aj na iných miestach.

Štěpan Mosler (moslerstepan@gmail.com)

Úspešne ukončil Fakultu architektúry VUT v Brne. V rámci štúdia absolvoval ročný študijný pobyt na Fakulte architektúry SintLucas v Gente, Belgicko. V súčasnosti spolupracuje s architektonickou kanceláriou Sumbal+Priehoda v Bratislave. Zúčastnil sa Mestských zásahov pre Brno.

Maria Vankova (mariavankova@yahoo.com)

Vyštudovala Fakultu architektúry STU v Bratislave. V rámci štúdia absolvovala ročný študijný pobyt na Fakulte architektúry SintLucas v Gente, Belgicko. V súčasnosti spolupracuje s architektonickou kanceláriou Sumbal + Priehoda v Bratislave. Zúčastnila sa Mestských zásahov pre Brno a v rámci ateliéru Sumbal + Priehoda PreMenu Devínska Nová Ves.

CYKLOCHODNÍK
  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 0/5 (0 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Log in or create a user account to rate this page.

Comments

Log in or create a user account to comment.