Home / Trenčín / Mestské zásahy / CYKLOTRASA A ODDYCHOVÁ ZÓNA

CYKLOTRASA A ODDYCHOVÁ ZÓNA

CYKLOTRASA A ODDYCHOVÁ ZÓNA

Pridané 09/09/2013 | Zmenené 09/09/2013

V Parku M. R. Štefánika je možné bez väčších zásahov vyznačiť cyklotrasu.

Daná vizualizácia je zhotovená na novom asfalte, ktorý by výrazne prispel k zvýšeniu kvality, avšak takisto by sa zdvihli aj celkové náklady na danú cyklotrasu. Vďaka cyklotrase sa zabezpečí rýchlejšie prepojenie medzi autobusovou a železničnou stanicou a centrom mesta. Cyklotrasa je navrhnutá pre rekreačných cyklistov s vyznačením smerov, čo umožní lepšiu orientáciu nielen cyklistom, ale aj chodcom. Žlté pásy po bokoch majú zvýšiť prehľadnosť a bezpečnosť chodcov aj cyklistov. Pri cyklotrase je vhodné umiestniť oddychovú zónu pre cyklistov aj chodcov. Nad pôvodnými lavičkami navrhujeme spraviť jednoduchý prístrešok, ktorý bude  vytvárať stály tieň a takisto bude chrániť návštevníkov pred dažďom. Dva nevyužité kvetináče by sa mohli využiť na vysadenie mladých tují a miesto okolo koša na vysadenie novej trávy. Zónu bude dotvárať informačná tabuľa s popisom najzaujímavejších miest Trenčína a drevený stojan na bicykle, ktorý ladí s okolitým prírodným prostredím.

Tomáš Szabo

Študent priestorového plánovania Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Vo voľnom čase sa venuje športovým aktivitám a architektúre.

Tomáš Handžarik

Študent priestorového plánovania Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, ktorý sa venuje vo svojom voľnom čase grafike.

CYKLOTRASA A ODDYCHOVÁ ZÓNA
  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 0/5 (0 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Log in or create a user account to rate this page.

Comments

Log in or create a user account to comment.