LÁVKA

LÁVKA

Pridané 09/09/2013 | Zmenené 09/09/2013

Sihoť je trenčianskym sídliskom ťahajúcim sa v celej svojej dĺžke popri derivačnom kanáli Váhu. Umelo vybudovaný kanál však od samotného sídliska delí naviac hrádza a riečka Teplička.

Aby sa k nemu obyvatelia mohli dostať, je potrebné využiť lávky (resp. most) vzdialené viac ako 3 km. Súčasná lávka blízko Zimného štadióna Pavla Demitru je v havarijnom stave a je dokonca celé roky uzamknutá. Návrh lávky reaguje na chýbajúce premostenia v tejto mestskej časti, ktoré by preklenuli Tepličku a sprístupnili by hrádzu kanála. Lávka, tak ako i jej samotné pomenovanie, je v tomto prípade jednoduchým mestským zásahom. Stačí vytvoriť betónový základ, do ktorého sa ukotví drevená alebo kovová konštrukcia, na ktorú sa položí palubovka. Obyvatelia by si mohli zašportovať, prejsť sa, či posedieť si priamo na hrádzi s výhľadom na hrad.

Lávka je prototypom, ktorý nie je striktne viazaný len k riešenej lokalite. Prvok možno použiť na mnohých podobných miestach, a to dokonca i na viacerých priamo na
spomínanom sídlisku.

Matej Škriečka,

je absolventom bakalárskeho štúdia v odbore Krajinná architektúra a krajinné plánovanie na Fakulte architektúry STU v Bratislave (2007) a inžinierskeho štúdia v odbore Krajinárstvo a vodné hospodárstvo na Stavebnej fakulte STU v Bratislave (2009). Po skončení štúdia istý čas pôsobil v krajinno-architektonickom ateliéri v Rakúsku neďaleko Viedne, ktorý vlastní zážitkové záhrady. V súčasnosti pôsobí vo svojom projekčno - realizačnom ateliéri LIVING GARDEN. Venuje sa predovšetkým záhradnej a krajinnej architektúre, návrhom a realizáciám verejných priestorov, záhrad i zelene pre súkromných investorov.

LÁVKA
  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 0/5 (0 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Log in or create a user account to rate this page.

Comments

Log in or create a user account to comment.