Home / Trenčín / Mestské zásahy / MÚRIK PRI SYNAGÓGE – MESTSKÝ BUSH

MÚRIK PRI SYNAGÓGE – MESTSKÝ BUSH

MÚRIK PRI SYNAGÓGE – MESTSKÝ BUSH

Pridané 09/09/2013

Betónový múrik pri synagóge sa nachádza v úzkej peknej uličke, ktorá spája Mierové námestie so Štúrovým námestím.

Je to ulička, ktorou ľudia teraz len prechádzajú. Navrhovaná intervencia vo forme zazelenenia častí múriku a nového náteru, spolu s umiestnením podsvietených
plastových debničiek na sedenie do bloku rastlín, poskytuje priestor na zastavenie a oddych v centre. Cieľom bolo vytvoriť nenáročný blok zelene v úzkom priestore so spevnenými plochami a tým dať novú funkciu múriku z čias socializmu a oživiť jeho estetiku.

Lukaš Radošovsky (lukas.radosovsky@gmail.com)

Študuje na Fakulte Architektúry STU v Bratislave, vo voľnom čase spolupracuje s viacerými architektonickými ateliérmi v Trnave. K jeho úspechom patria 1.miesto v študentskej súťaži Návrh energeticky efektívneho domu 2010 a 1. miesto v študentskej urbanistickej súťaži Trenčín mesto na rieke 2013.

Alžbeta Laurincova (betty.laurincova@gmail.com)

Študuje na Fakulte Architektúry STU v Bratislave. Posledný rok strávila štúdiom na Katholieke Universiteit Leuven v Belgicku, kde sa venovala urbanizmu a obnove pamiatok.

Barbora Poľanská

Študuje na Fakulte Architektúry STU v Bratislave, v súčasnosti pracuje externe v projekčnej kancelárii v Pezinku. K jej úspechom patri spolupráca na tvorbe Archizinu - Fakezine Fake cities/True stories 2012 a 1. Miesto v študentskej urbanistickej súťaži Trenčín mesto na rieke 2013.

Michaela Poľanska (polanska.michaela@gmail.com)

Absolventka 1.stupňa odboru Krajinná a Záhradná architektúra na Fakulte Architektúry STU v Bratislave. Medzi jej úspechy patria 2. miesto v súťaži Ceny doc. Kodoňa za ateliérovú pracú v roku 2012 a 3. miesto UĽUV - súťaž remeselného dizajnu Kruhy na vode 2010.

MÚRIK PRI SYNAGÓGE – MESTSKÝ BUSH
  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 0/5 (0 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Log in or create a user account to rate this page.

Comments

Log in or create a user account to comment.