PARK

PARK

Pridané 09/09/2013

Pomerne veľké množstvo ľudí prechádzajúcich cez park je dobrým podkladom pre jeho rozvoj, avšak málo z nich v ňom aj zostane.

Väčšinou však park nie je ich cieľom, ale len cestou z bodu A do bodu B. Spot by mal byť miestom, kde vzniknú prvé trvalejšie aktivity s dlhším pobytom ľudí, ktorých pobyt priláka ďalších ľudí, čo môže v konečnom dôsledku viesť ku rozvoju celého parku a dopĺňaniu nových aktivít. Wi-fi je akousi návnadou pre vznik  nových sociálnych interakcií.

Samotný wi-fi vysielač je navrhnutý vo forme kocky z oceľového plechu ukrývajúceho router, alternatívne ako forma „cityboardu“ z bezpečnostného skla, oceľových profilov a LED osvetlenia. Posadenie spotu je riešené dočasne z paletového mobiliáru, ktorý je premiestniteľný a modifikovateľný. V prípade osvedčenia riešenia a záujmu verejnosti by bol vymenený za trvácnejší. Takýto free wi-fi spot je sám o sebe univerzálny a použiteľný aj pre iné lokality.

Martin Rariga (m.rariga@gmail.com, 0907 052 672) a Juraj Hariš (jurajharis@gmail.com, 0903 521 216)

študenti 4. ročníka Fakulty architektúry STU v Bratislave. Ich spolupráca začala v Banskej Štiavnici na workshope z obnovy pamiatok. Pokračovala najmä pri urbanistickom ateliéri pod vedením Ing. arch. Tomáša Hanáčka, kde získali cenné skúsenosti aj pre tvorenie mestských intervencií. Dôležitou časťou štúdia bola stáž Rarigu v bratislavskom ateliéri Nice architects, počas ktorej pracoval na urbanistickej súťaži pre mesto Talinn a ateliér postúpil medzi 9 vybratých projektov, čakajúcich na finálne výsledky.

PARK
  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 0/5 (0 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Log in or create a user account to rate this page.

Comments

Log in or create a user account to comment.