Home / Trenčín / Mestské zásahy / PARK – BEZPEČNÝ BUSH

PARK – BEZPEČNÝ BUSH

PARK – BEZPEČNÝ BUSH

Pridané 09/09/2013 | Zmenené 09/09/2013

Revitalizáciu parku navrhujeme vo forme dočasného dodatočného presvetlenia a značenia spevnených plôch pozdĺž hlavnej trasy.

Presvetlenie parku je vo forme plastových debničiek, ktoré sú usporiadané v 40m rádiuse, čím je zabezpečený vizuálny kontakt aj do hlbších častí parku, ktoré sú potenciálne nebezpečné. Plastové debničky predstavujú finančne nenáročné a bežne dostupné riešenie. Minimalistická revitalizácia hlavnej trasy v parku v podobe piktogramov a značiek, ktoré informujú o prejdenej a zostávajúcej vzdialenosti. Navrhnuté sú vo forme fluorescenčného náteru vo svetlo žltom tóne, ktorý cez noc
jemne svieti. Piktogramy pri oboch vstupoch do parku znázorňujú, koľko času je približne potrebné na prejdenie hlavnej trasy pri rôznych činnostiach, ako napr. beh, bicyklovanie,relax, chôdza, pomalá chôdza, skupinový pohyb.

Lukaš Radošovsky (lukas.radosovsky@gmail.com)

Študuje na Fakulte Architektúry STU v Bratislave, vo voľnom čase spolupracuje s viacerými architektonickými ateliérmi v Trnave. K jeho úspechom patria 1.miesto v študentskej súťaži Návrh energeticky efektívneho domu 2010 a 1. miesto v študentskej urbanistickej súťaži Trenčín mesto na rieke 2013.

Alžbeta Laurincova (betty.laurincova@gmail.com)

Študuje na Fakulte Architektúry STU v Bratislave. Posledný rok strávila štúdiom na Katholieke Universiteit Leuven v Belgicku, kde sa venovala urbanizmu a obnove pamiatok.

Barbora Poľanská

Študuje na Fakulte Architektúry STU v Bratislave, v súčasnosti pracuje externe v projekčnej kancelárii v Pezinku. K jej úspechom patri spolupráca na tvorbe Archizinu - Fakezine Fake cities/True stories 2012 a 1. Miesto v študentskej urbanistickej súťaži Trenčín mesto na rieke 2013.

Michaela Poľanska (polanska.michaela@gmail.com)

Absolventka 1.stupňa odboru Krajinná a Záhradná architektúra na Fakulte Architektúry STU v Bratislave. Medzi jej úspechy patria 2. miesto v súťaži Ceny doc. Kodoňa za ateliérovú pracú v roku 2012 a 3. miesto UĽUV - súťaž remeselného dizajnu Kruhy na vode 2010.

PARK – BEZPEČNÝ BUSH
  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 0/5 (0 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Log in or create a user account to rate this page.

Comments

Log in or create a user account to comment.