Home / Trenčín / Mestské zásahy / ZASTAV SA

ZASTAV SA

ZASTAV SA

Pridané 10/09/2013

Terčom „zásahu“ je objekt bývalých verejných toaliet na Námestí sv. Anny.

Objekt je osadený v ostrovčeku zelene medzi dvomi komunikáciami. V rámci mestských investícií sa pripravuje projekt cyklotrasy medzi centrom mesta a sídliskom Juh, ktorá bude prechádzať popri riešenom objekte. Každé námestie by malo mať vodný prvok. Námestie sv. Anny ho v podstate celé roky má v nižšej, prehliadanej forme. Rozhodol som sa vodu „oslobodiť“ a dať jej nový, vyšší význam.

Z objektu toaliet vznikne rekonštrukciou malý kiosk. Objekt je zapustený pod úroveň terénu. Odkopaním zeminy a „vypustením vody“ vznikne vodná plocha. Voda by stekala po oknách, lákala sadnúť si, ochladiť si nohy, dať si kávu, zastaviť sa. Existujúca jednosmerná komunikácia medzi riešeným objektom a budovou ukončujúcou námestie je využívaná minimálne, pozdĺž nej sú dve parkovacie miesta. Uzavretím komunikácie vznikne pešia plocha doplnená zeleňou, ktorá uľahčí prechod chodcom, poskytne miesto pre bicykle a vytvorí dôstojné okolie objektu. Zrušením cesty vzniknú miesta pre parkovanie šiestích áut. Projekt je možné realizovať na etapy. Komerčný efekt môže mať predaj kávy, požičovňa bicyklov či poplatok za stráženie bicyklov.

Michal Vojtek (michal.vojtek@gmail.com, 0908 735 009)

Narodil sa v roku 1979 v Trenčine. V roku 2003 ukončil Fakultu architektúry STU v Bratislave. V rokoch 2003 až 2006 získaval skúsenosti v oblasti legislatívy, projekcie a realizácie stavieb ako zamestnanec. Od roku 2006 pracuje ako samostatný architekt. Vo vlastnom ateliéri TEKT s.r.o. sa venuje tvorbe urbánneho, architektonického aj interiérového priestoru.

ZASTAV SA
  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 0/5 (0 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Log in or create a user account to rate this page.

Comments

Log in or create a user account to comment.